MDM Compatrol 2.0

Ochrona silnika MDM/ COMPATROL 2.0

Wprowadzając technologię COMPATROL® Weber MT stał się pionierem w rozwoju nawierzchniowych systemów kontroli stopnia zagęszczania, przeznaczonych do ręcznie kierowanych maszyn zagęszczających. W celu stałego polepszania jakości i walorów użytkowych swoich maszyn firma ponadprzeciętnie inwestuje w badania i rozwój.  Najnowszym rezultatem jest  rozszerzenie kontroli stopnia zagęszczania o aktywną ochronę silnika MDM w zagęszczarkach typoszeregu CR 6 do CR 9. Są one dostępne w trzech wariantach: wersja standardowa z rozruchem elektrycznym, wersja MDM z aktywną ochroną silnika oraz wersja COMPATROL® 2.0 z systemem kontroli stopnia zagęszczania i zabezpieczeniem jednostki napędowej.

Ochrona silnika MDM 

Zagęszczarki rewersyjne CR 6, CR 7, CR 8 i CR 9 wyposażone w MDM i COMPATROL® 2.0 zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa eksploatacyjnego. Przy zbyt niskim ciśnieniu oleju, wysokiej temperaturze lub dużym zanieczyszczeniu filtra powietrza silnik wysokoprężny Hatz automatycznie się wyłącza. Jeżeli zajdzie któryś z tych przypadków zasygnalizuje to operatorowi odpowiednia dioda LED. Uszkodzenia silnika na skutek niewystarczającego serwisu należą do przeszłości. Bezpieczeństwo eksploatacyjne i żywotność silnika znacznie się zwiększają.

MDM_DISPLAY

Zielona dioda LED sygnalizuje, że urządzenie jest gotowe do pracy.

_________________________________________________________________________

MDM-Oelmangel

Zgłoszenie błędu: zbyt niskie ciśnienie oleju! Silnik zostanie natychmiast wyłączony.


MDM-Ladestromfehler

Zgłoszenie błędu: brak ładowania akaumulatora.


MDM-Motortemperatur

Zgłoszenie błędu: zbyt wysoka temperatura silnika.

Silnik zostanie wyłączony po 3 minutach od zaświecenia się diody LED.


MDM-Luffilter

Zgłoszenie błędu: silnie zanieczyszczony filtr powietrza.

Silnik zostanie wyłączony po 10 minutach od zaświecenia się diody LED.


 

MDM-Service

Wskazanie następnego terminu przeglądu.

Dioda LED zapala się 10 godzin roboczych przed terminem następnego przeglądu (pierwszy przegląd po 150 godzinach). Termin wyświetla się przez 5 sekund i potem przełącza na licznik motogodzin. Po uruchomieniu maszyny pokazywana jest liczba motogodzin.

Dalsze informacje:

  • Wyłączanie maszyny kluczykiem.
  • Resetowanie terminu przeglądu magnesem.
  • Wyświetlacz MDM jest częścią zamienną (np. po mechanicznym uszkodzeniu).
  • Stacyjka zapłonu daje się łatwo wymontować w celu wymiany.

COMPATROL®

COMPATROL® mierzy wzrost i spadek przyspieszeń płyty roboczej, pomiar porównuje z zarejstrowanymi w systemie danymi dotyczącymi właściwości podłoża i przekształca go w sygnał elektryczny.

Wynik w łatwy sposób odczytywany jest na wyświetlaczu:

Jeżeli w trakcie pracy nie zapala się kolejna dioda operator uzyskuje informację, że maksymalne zagęszczenie tego rodzaju podłoża tym typem maszyny zostało osiągnięte.

COMPATROL® 2.0 – poszerzający kontrolę stopnia zagęszczenia o aktywną ochronę silnika dostępny jest w typoszeregu zagęszczarek rewersyjnych od CR 6 do CR 9.

COMPATROL® 2.0 nie zastępuje konwencjonalnych metod pomiarowych, jest jednak  przydatnym narzędziem zapewniającym wysoką jakość wykonywanych prac.

Automatyczna kontrola funkcji maszyny.

Automatyczne sprawdzenie częstotliwości. Zielona dioda miga do czasu osiągnięcia optymalnej częstotliwości

Gotowość robocza (po ok. 5-10 sekundach)

 

Prospekt MDM / CCD 2.0